Skip to content Skip to footer

Çelik Yapılar Sıkça Sorulan Sorular

Bina Taşıyıcı Yapısının Ömrü 100 Yıldır.

Yapıların statiği 1.deprem bölgesi esas alınarak yapılmaktadır. Esnekliği ve hafifliği sayesinde daha verimli deprem performansı sağlar.

Temel ve subasman haricinde, betona ihtiyaç olmadığı için çelik konstrüksiyonun montajı, hava şartlarına bağlı kalmaksızın çok hızlı yapılabilmektedir. Hafif Çelik Villalarımız 1.sınıf anahtar teslim olarak 1 ay gibi kısa bir sürede teslim edilmektedir.

Hafif Çelik evler istenilen görselde ve planda rahatlıkla üretilebilir. Evinizin mimarı sizsiniz demek yanlış olmaz. Yapılar tek katlı olabildiği gibi iki veya üç katlı da üretilebilmektedir.

Hafif Çelik Evler zemine montajı ankrajlarla veya çelik dübellerle yapılmaktadır. Böylece bina ile beton birlikte hareket etmektedir.

Yapılar imalat ve işçiliklerden kaynaklanan hatalara karşı 3 yıl firmamızın garantisi altındadır.

Çelik evler betonarme yapılara oranla yaklaşık 8 kat daha hafiftir. Bu da binaya gelen deprem yükünün, 8 kat daha az olması demektir.

Hafif çelik Evlerde cephe kaplamaları istenilen şekilde yapılabilmektedir. Yeni nesil yalıtım malzemeleri ile yalıtımı yapılan cephe ve çatılar 4 mevsim güvenle kullanılabilir. Çatılarımızda İzopan Panel Kaplama,Shingle Kaplama,Kenet Sistem vb farklı çatı kaplamaları tercih etmekteyiz.

Hafif Çelik Evler ruhsatla ilgili olarak betonarme binalar gibi izne tabidir. Bağlı bulunduğunuz belediyeye veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı il müdürlüklerine başvurarak izin almanız gerekmektedir.